Kleje do siatki i styropianu – jak wybrać?

kleje do styropianu

Niewątpliwie styropian to materiał powszechnie wykorzystywany do ocieplenia domów od zewnątrz. Ponadto styropian można także stosować podczas remontów do zakrycia nierówności na suficie lub wykonania detali dekoracyjnych. Jednak aby materiał dociepleniowy bardzo dobrze izolował ściany budynków, musi być poprawnie zamontowany. Zatem warto kupić klej do styropianu i klej do siatki o jak najwyższej jakości.

Klej do styropianu – na co zwrócić uwagę?

Obecnie współczesny rynek oferuje duży wybór klejów do styropianu. Należy zaznaczyć, że inne kleje przeznaczone są do użytku zewnętrznego, a jeszcze inne do wewnętrznego. Zatem każdy klient powinien przemyśleć zakup i odpowiednio dopasować go do warunków aplikacji. Tylko właściwie dobrany produkt jest zawsze skuteczny. Poza tym głównym parametrem świadczącym o wysokiej jakości kleju do styropianu jest przyczepność podłoża.

Najlepiej kupować kleje o najlepszych właściwościach klejących. Oprócz tego taki rodzaj kleju musi być wytrzymały mechanicznie oraz elastyczny, ponieważ zapewnia on stabilność konstrukcji danego budynku. W przypadku kleju do styropianu na zewnątrz konsument musi zwrócić uwagę, czy wykazuje on odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nasz sklep internetowy proponuje w korzystnych cenach kleje do styropianu takich marek, jak Atlas, Sicher Bautechnik oraz Termo Organika. Co więcej, nasze wyroby wyróżniają się trwałością i dobrą przyczepnością do podłoża.

Zobacz kleje do siatki i styropianu w internetowym sklepie budowlanym Eko-Dom.

Jaki jest najlepszy klej do siatki?

Współcześnie system ocieplenia składa się z trzech warstw: materiału izolacyjnego, siatki zbrojnej i zaprawy tynkarskiej. Te wszystkie warstwy muszą być połączone klejem, który zagwarantuje wytrzymałą i stabilną konstrukcję. Nowoczesne kleje do siatki umożliwiają wykonanie warstwy zbrojonej oraz przyklejanie płyt styropianowych. Dodatkowo zapobiegają odkształcaniu się materiału izolacyjnego i chronią go przed uszkodzeniami.

Z całą pewnością kleje do siatki powinny być na tyle uniwersalne, by doskonale mocować samą siatkę i kleić materiał izolacyjny. Najlepszy klej do siatki charakteryzuje się dużą przyczepnością do podłoża i wysokim stopniem lekkości. W naszej ofercie dostępne są uniwersalne zaprawy, które mogą być stosowane jako kleje do siatki.