Aparaty do presoterapii – jak wybrać urządzenie?

urządzenie do presoterapii

Presoterapia jest to dziedzina, która zajmuje się leczeniem osób zmagających się z obrzękami limfatycznymi, żylakami lub innymi zaburzeniami dotyczącymi układu krążenia. Profesjonaliści, którzy świadczą usługi z tej dziedziny, wykorzystują specjalistyczne urządzenia, które pomagają wykonać profesjonalne masaże.

Czym jest presoterapia?

Jest sekwencyjnym masażem uciskowym lub masażem pneumatycznym. Jest to metoda leczenia obrzęków limfatycznych, żylaków i innych tego typu przypadłości. Masaże te wykonywane są przy pomocy specjalnych urządzeń, jakimi są aparaty do presoterapii (sprawdź). Co więcej, zabiegi te bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku zawodowych sportowców. Można powiedzieć, że zdobywają one coraz większą popularność.

Krótka historia presoterapii

Początki presoterapii sięgają lat 60 dwudziestego wieku. Została ona opracowana przez naukowców, którzy poszukiwali rozwiązań dla kobiet po zabiegu mastektomii narażonych na powstanie obrzęku limfatycznego. Był to okres, w którym technika limfatycznego masażu manualnego była młoda i tak naprawdę niewiele osób potrafiło ją wykonywać.

Dlatego potrzebna była odpowiednia technologia. W odpowiedzi na taką potrzebę powstało urządzenie przeznaczone do wykonywania sekwencyjnego masażu uciskowego. Dzięki temu wynalazkowi do wykonywania zabiegów nie jest wymagany specjalnie wykwalifikowany personel.

Presoterapia urządzenie – jakie są najważniejsze zalety sprzętu przeznaczonego do wykonywania masażu limfatycznego?

Urządzenie do zabiegu presoterapii najczęściej przeznaczone jest do wykonywania masażu w odcinku kończyn dolnych. Sprzęt masujący składa się z mankietów, które zakłada się na nogi. Podczas zabiegu dochodzi do naprzemiennego wypełniania mankietów powietrzem. Wypełnianie zwiększa ucisk, natomiast wypuszczanie powietrza zmniejsza ucisk.

Można zdecydować się na różne sekwencje, a mianowicie: naprzemienne, stopniowe lub płynne. Urządzenie pomaga stymulować naczynia krwionośne i limfatyczne. Dzięki temu pobudza się krążenie krwi. Ma to pozytywny wpływ na organizm człowieka. W ten sposób więcej składników odżywczych dostaje się do tkanek.

Masaż pomaga także w skutecznym usuwaniu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Urządzenie pomaga również usunąć nadmierną ilość wody w ustroju. Zaletą jest też lepsze pozbywanie się produktów rozpadu tkanki tłuszczowej.