Marmur Crema Marfil i jego własciwości

marmur

Marmury cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród projektantów, jak i wśród klientów. Wynika to z ich eleganckiego klasycznego wyglądu oraz wysokiej trwałości, jaką cechują się kamienie naturalne. Marmur crema marfil jest chyba najpopularniejszym gatunkiem marmuru sprzedawanym obecnie na świecie.

Czym jest marmur crema marfil?

Marmur crema marfil (zobacz) wydobywany jest w kopalniach w hiszpańskim regionie Alicante. Jest jednym z najpopularniejszych marmurów na świecie. Szacuje się, że jego roczne wydobycie to ponad 500 tysięcy ton. Marmur ten eksportowany jest do ponad 100 krajów na całym świecie.

Duża popularność tego marmuru wnika z jego unikalnych walorów estetycznych. Marmur to jasnożółty kamień o bardzo delikatnych odcieniach. Cechuje się piaskową strukturą. Jego odcień jest niezwykle charakterystyczny co sprawia, że crema marfil jest chętnie i często wybierany przez klientów. Dzięki jasnym barwom znakomicie rozjaśnia i optycznie powiększa pomieszczenia. Dodatkowo świetnie komponuje się z kamieniami innego koloru, co ułatwia jego aranżację we wnętrzu.

Dlaczego warto wybrać marmur crema marfil?

Poza wymienionymi wcześniej walorami estetycznymi cechuje się doskonałymi własnościami fizycznymi i duża odpornością na uszkodzenia. Bardzo łatwo nadać mu szerokie spektrum wykończeń, od matowego do polerowanego, co sprawia, że świetnie wpasuje się w każde wnętrze. Cechuje się niskim współczynnikiem wchłaniania wody, co sprawia, że nadaje się również do zastosowań zewnętrznych.

Taki marmur trzeba oczywiście dodatkowo zaimpregnować specjalnymi preparatami, ale dobrze zabezpieczony będzie doskonale spełniał swoje zadania i pięknie wyglądał przez wiele lat. Znakomicie nadaje się nie tylko do domów i mieszkań, ale również biur czy instytucji, jak np muzea. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dyskretna elegancja w wykończeniu marmur ten będzie idealnie pasował. Crema marfil to świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników kamiennych wykończeń wnętrz.