Nosidełko dla noworodka – fotelik samochodowy 0-13

fotelik samochodowy 0-13

Nosidełko dla noworodka jest jedną z najważniejszych rzeczy, która powinna zostać uwzględniona na liście z wyprawką dla dziecka. Nosidełko, czyli inaczej fotelik samochodowy dla najmłodszego dziecka będzie potrzebny już w pierwszych dniach jego życia. W końcu bez fotelika samochodowego nie będzie można bezpiecznie przetransportować dziecka samochodem ze szpitala do domu. Z tego względu zakupu fotelika nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Biorąc pod uwagę, że podstawowym zadaniem fotelika jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, należy dołożyć wszelkich starań, żeby wybrany przez nas fotelik był odpowiedni i właściwie sprawował swoją podstawową funkcję.

Jak wybrać właściwy fotelik samochodowy 0-13 kg – nosidełko dla noworodka?

Wybierając fotelik dla noworodka najczęściej decydujemy się na fotelik samochodowy 0 – 13 kg. Fotelik ten jest wyposażony w wygodną rączkę umożliwiającą wygodne przenoszenie fotelika z dzieckiem w środku z domu do samochodu i na odwrót. Z tego względu fotelik ten jest bardzo często nazywany nosidełkiem.

Szukając odpowiedniego fotelika dla swojego dziecka należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, fotelik powinien pasować do naszego samochodu. Żeby fotelik był w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwo, musi być on właściwie zamontowany w samochodzie i stabilny. Z uwagi na to, że kanapy samochodowe są różne i mają różne kąty nachylenia, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie fotelika dobrze jest go przymierzyć do samochodu, żeby sprawdzić czy da się go poprawnie zamontować. Nawet najlepszy i najdroższy fotelik nic nam nie da, jeśli nie da się go poprawnie zamontować w naszym samochodzie.

Drugą ważną rzeczą na którą należy zwracać uwagę podczas wyboru fotelika jest weryfikacja, czy dany fotelik brał udział w testach zderzeniowych oraz jakie oceny w tych testach otrzymał. Na rynku jest wiele różnych fotelików, w tym również tanie foteliki dostępne w zwykłych marketach. Niestety takie foteliki bardzo często nie były w żaden sposób sprawdzane i może się okazać, że podczas wypadku nie zachowają się właściwie i nie zapewnią naszemu dziecku bezpieczeństwa. Jeśli wybrany przez nas fotelik brał udział w testach i otrzymał w nich wysokie oceny, to możemy mieć pewność, że będzie on w stanie zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo.

Wybór odpowiedniego fotelika jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć na etapie kompletowania wyprawki dla swojego dziecka. Z tego względu należy poświęcić temu procesowi odpowiednią ilość czasu, tak aby po zakupie być pewnym, że wybraliśmy to, co najlepsze dla naszego dziecka.