Jaki kosz na pieluchy do mieszkania?

kosz na pieluchy

Brzydki zapach pochodzący ze zużytych pieluch jest uciążliwym problemem, z którym brawurowo zmierzyli się producenci specjalnych koszy na pieluchy. Zaprezentowane przez nich rozwiązanie jest niezwykle intuicyjne i proste, jednocześnie pozwala na zachowanie higienicznej czystości oraz przyjemnego zapachu w pomieszczeniu. Jaki kosz na pieluchy wybrać? To jest dobre pytanie, nad którym warto się zastanowić, w celu wyboru odpowiedniego produkt. 

Kosz na zużyte pieluchy – kaprys czy realna potrzeba?

Kosz na zużyte pieluchy jest realną potrzebą, ponieważ brzydki zapach pochodzący ze zużytych pampersów jest kłopotliwym problemem, a jest on związany z fizjologią niemowlęcia. Niemowlę zużywa od kilku do kilkunastu pieluch na dobę, w zależności od diety, jaką spożywa. Po czwartym miesiącu życia rozpoczyna się okres tak zwanego rozszerzania diety dziecka o różne pokarmy stałe. Jest to czas, kiedy to zwiększona zawartość pampersów produkuje szczególnie intensywne zapachy.

Najlepszym rozwiązanie dla rodziców jest umieszczenia kosza na odpady pieluszkowe blisko przewijaka, czyli w pokoju gdzie śpi dziecko. Niestety brzydki zapach z normalnego kosza jest trudny do wytrzymania. Wynoszenie pieluch do innych pomieszczeń wraz z zawartością jest rozwiązanie niepraktycznym, szczególnie gdy pokój dziecka jest na innej kondygnacji niż kuchnia lub łazienka.

Nie można także pomijać faktu, że odpady pieluszkowe stanowią nie tylko źródło brzydkiego zapachu, ale są także siedliskiem drobnoustrojów. Bakterie te mogą stać się przyczyną różnych infekcji atakujących niedojrzały jeszcze układ pokarmowy.

Jaki kosz na pieluchy wybrać?

Kosz na pieluchy powinien mieć odpowiednią pojemność około 40 litrów, jest to odpowiednia wielkość umożliwiająca wymianę zużytego wsadu co kilka dni. Zaletą kosza jest także możliwość zastosowania w nim normalnych worków na odpady, co nie będzie generowało dodatkowych kosztów obsługi. Całkowita szczelność pojemnika zapewnia czystość oraz przyjemny zapach w pokoju dziecka.

Kosz na pampersy powinien być łatwy w obsłudze jedną ręką, umożliwia to utrzymywanie ciągłej kontroli nad dzieckiem. Dodatkowym atutem zakupionego kosza jest także jego funkcjonalność, gdy przestanie być on potrzebny, może być stosowany jako zwykły kosz na śmieci.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy podjąć decyzję, jaki kosz na pieluchy wybrać nie tylko do mieszkania, ale też różnych innych pomieszczeń.