Karuzele interaktywne do łóżeczka a rozwój dziecka

karuzele interaktywne

Interaktywna karuzela to obecnie coraz popularniejszy element wyposażenia pokoju dziecięcego. Karuzela do łóżeczkaprzyciąga wzrok dziecka, ale może mieć też inne opcje, w postacie różnej maści dodatkowych efektów dźwiękowych czy świetlnych. Na rynku dostępne są bardzo różnorodne karuzele interaktywne.Co warto wiedzieć na ich temat przed zakupem?

Karuzele do łóżeczka dostępne na rynku

Karuzele interaktywne dostępne na polskim rynku dzielą się na dwie grupy. Karuzele podstawowe oraz karuzele urozmaicone. Te pierwsze zazwyczaj składają się z pałąków lub lin, na których wiesza się zabawki.

Urozmaicona karuzela do łóżeczka jest zazwyczaj wyposażona np. w pozytywkę. Może być ona nakręcana ręcznie lub uruchamiana za pomocą włącznika lub nawet pilota. Bardziej zaawansowane produkty mogą uruchamiać się same, na dźwięk płaczu dziecka. Jeśli karuzela wyposażona jest w oświetlenie to może ono znakomicie zastąpić lampkę nocną, z czego skorzysta zarówno dziecko, jak i wstający do zmiany pieluch rodzic.  Migoczące obrazki i kolorowe światełka w jakie może być wyposażona karuzela łóżeczkowa wspaniale pomogą wyciszyć maluszka.

Karuzela interaktywna – na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wybierając karuzele interaktywne warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze ważne jest stabilne i kompatybilne z naszym łóżeczkiem mocowanie. Musi też być odpowiedniej wielkości. Jeśli będzie zbyt duża to utrudni wkładanie maluszka łóżeczka, może go również przytłaczać. Optymalna ilość zabawek w jakie powinna być wyposażona karuzela to 3-4 sztuki.

Przeglądając dostępne na rynku produkty warto zdecydować się na te wykonane z materiału łatwego do utrzymania w czystości. Karuzela dla dziecka może być wyposażona w pozytywkę czy projektor. Tego typu rozwiązania dadzą rodzicom chwilę wytchnienia, a dla dziecka będą dodatkowym bodźcem stymulującym wzrok. Wybierając karuzelę sprawdźmy czy można regulować jej głośność oraz takie szczegóły jak możliwość odpinania zabawek, aby je samodzielnie wyczyścić. Jak widać czynników decydujących o wyborze karuzeli dla dziecka jest całkiem sporo.

Zobaczy markowe produkty  w sklepie dziecięcym: https://www.marko-baby.pl/karuzele,26,produkty.html