Metalowe szafy biurowe z drzwiami żaluzjowymi

szafy z drzwiami żaluzjowymi

Szafy biurowe przeznaczone są do przechowywania dokumentów, książek, czasopism, artykułów piśmienniczych, teczek, mediów elektronicznych i innych niezbędnych akcesoriów w każdym biurze. Nowoczesne metalowe szafy z drzwiami żaluzjowymi pomieszczą tablice interaktywne, ekrany i oraz inny sprzęt do prezentacji czy też telekonferencji.

Metalowe szafy biurowe z drzwiami żaluzjowymi na dokumenty

Zwykła szafa to klasyczny model, zwykle z drzwiami na zawiasach. W razie potrzeby można go przenieść i przetransportować. Szafę zwykłą jest trudniej dopasować do przestrzeni i wnętrza pokoju niż szafę na wymiar. Musimy dostosować się do już zaprojektowanego modelu, a wystające listwy przypodłogowe nie pozwalają na ścisłe dopasowanie szafki do ściany.

  • Szafa przesuwna – szafa z drzwiami przesuwnymi, wbudowana we wnękę ścienną. Taka szafa jest zwykle wykonywana na wymiar, z uwzględnieniem potrzeb („wypełnienia”) konkretnego użytkownika, układu i stylu wnętrza (fronty). Podczas przeprowadzki szafa z reguły pozostaje w starym pomieszczeniu z dwóch powodów: złożoność demontażu/montażu, oraz sztywne mocowanie.
  • Garderoba – jednoskrzydłowa lub dwuskrzydłowa z wieszakami i drążkiem. Taka szafa często posiada górną półkę na czapki i inne przedmioty (rękawiczki, parasole). Niektóre modele są wyposażone w lustra, uchwyty na krawaty, szuflady i kosze.

W szafach przechowywana jest odzież wierzchnia pracowników biurowych i gości. Pomieszczą w nich ubrania zmieniające się, np. garnitur na imprezy okolicznościowe oraz rzeczy osobiste (męska woda toaletowa, kosmetyki damskie).

Ważne : Przegródka na ubrania musi być wystarczająco głęboka, aby pomieścić wieszak. Zasada ta nie ma zastosowania, jeśli zamiast drążka wewnątrz szafki znajdują się mechanizmy przesuwne, które umożliwiają przesuwanie wieszaków z przodu i na boki.

W przypadku dokumentów – wielkość półek w takim modelu zwykle odpowiada formatowi papieru A4 (najczęściej spotykanemu w obiegu dokumentów biurowych). Często szafy te posiadają zamki, które chronią szczególnie ważne dokumenty przed niepowołanymi osobami.

Z założenia szafki na dokumenty można podzielić na dwa typy:

dla managerów – gabloty z litego szkła, przypominające modele na książki. Często takie szafki pełnią rolę swoistych gablotek, które reprezentują firmę;

dla personelu – skromniejsze i bardziej praktyczne szafy biurowe z drzwiami żaluzjowymi.

Zobacz metalowe szafy żaluzjowe: https://winkelman.pl/szafy-biurowe-z-drzwiami-zaluzjowymi-c-5_9.html