Sklep z perkusjami

Instrumenty perkusyjne

Ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek współczesny utwór muzyczny, a zwłaszcza ten z gatunku mocnych brzmień, bez charakterystycznego dźwięku perkusji. Instrumenty perkusyjne służą przede wszystkim do wyznaczania rytmu utworów, a od grającego wymaga dużych zdolności koordynacyjno-ruchowych. Nie bez powodu o wielu perkusistach, zwłaszcza rockowych, mówi się, że stanowią oni serce zespołu. Czym jeszcze wyróżniają się perkusje i czy łatwo jest nauczyć się na nich grać?

Bębny, kotły i talerze

Widząc sklep z perkusjami https://music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Instrumenty-perkusyjne-371.html, ktoś, kto z zestawem perkusyjnym nigdy nie miał do czynienia, może czuć nieco przytłoczony. Wystarczy jednak odrobina wprawy, a instrumenty perkusyjne przestaną być tajemnicą nawet dla nowicjusza. Do najbardziej podstawowych elementów zalicza się bęben wielki, na którym gra się, przyciskając stopą specjalny (pojedynczy lub podwójny) pedał.

Wyróżnia się również bęben mały, zwany werblem oraz zestaw bębnów potocznie znanych jako kotły i półkotły. Ważną częścią perkusji są również różnego rodzaju talerze, dzięki którym uzyskać można pełen przekrój dźwięków, od krótkich i bardzo wysokich po te głośne, o szumiącej barwie. Perkusje wzbogacone mogą być również o inne instrumenty, na przykład dzwonków lub tamburynu. Wszystko zależy od chęci i umiejętności perkusisty.

Perkusja dla początkujących

Instrumenty perkusyjne często rozpalają wyobraźnię początkujących muzyków. Nic dziwnego, ponieważ niemal każdy wczuwający się w słuchaną piosenkę choć raz próbował wygrywać rytm dłońmi. Uważa się również, że perkusje i nauka gry na nich mają bardzo pozytywny wpływ zarówno na dzieci, jak i na dorosłych.

Gra na perkusji uczy koncentracji, poprawia zdolności matematyczne. Ponieważ wymaga sporej dawki skupienia i umiejętności koordynacji ruchów, pomaga też rozwijać zdolności motoryczne i manualne. Nie można również zapomnieć, że w czasie gry wydzielają się endorfiny, a organizm spala kalorie.

Lista korzyści jest długo, nic nie stoi więc na przeszkodzie, by odwiedzić  sklep z perkusjami i samemu zainteresować się grą. Warto chociażby spróbować, a jeżeli instrumenty perkusyjne okażą się wciągające, chętni mają do dyspozycji szereg sposobów, by nauczyć się gry na perkusji.