Domy dwurodzinne – gdzie kupić projekt?

projekt domu dwurodzinnego

Każdy chciałby mieszkać w domu, który na pewno spełni jego oczekiwania, w którym będzie czuć się dobrze i gdzie na pewno niczego mu nie zabraknie. Zatem ludzie sięgają po różne projekty, jakie mają za zadanie spełnić ich oczekiwania zależnie od tego, czego konkretnie potrzebują. Wtedy chętnie zerkają choćby na domy w zabudowie bliźniaczej i zastanawiają się, czy jest to idealne rozwiązanie dla nich.

Czym wyróżniają się domy dwurodzinne?

Taki projekt domu dwurodzinnego potocznie nazywa się bliźniakiem. Chodzi w nim o to, by zbudować dom na wzór domu jednorodzinnego, ale przeznaczonego dla dwóch rodzin, które będą obok siebie. Przeważnie taki budynek jest podzielony na dwa, często identyczne, segmenty, które na zewnątrz właśnie niczym się nie różnią. Zwykle tworzy się je na podstawie projektów domów jednorodzinnych z poddaszem lub domów piętrowych w stylu nowoczesnych, ale także w tradycyjnym.

Jeśli chodzi o to, jak to wygląda, to oba segmenty stykają się przeważnie jedną ścianą, tzw. ogniową. Takie budynki dwurodzinne dobrze nadają się na wąskie działki, gdzie chciałoby się zbudować odpowiedniej wielkości dom dla dwóch rodzin.

Jak wyglądają domy w zabudowie bliźniaczej?

Są to przeważnie domy piętrowe, które znajdują się na jednej działce. Dach może tutaj być dwuspadowy, jednospadowy, a także płaski. Wszystko oczywiście zależy od szczególnych wymagań danego klienta oraz możliwości, jakie daje sama działka. Często też w bryle budynku umieszcza się odpowiedniej wielkości garaż na samochód dla każdej z rodzin. Kiedy indziej można go także umieścić przed elewacją frontową. To przeważnie daje nieco więcej przestrzeni, którą można wykorzystać.

Często też wykorzystuje się tutaj projekty domów jednorodzinnych, co zostało wspomniane wyżej. Dzięki połączeniu takich projektów w zabudowę bliźniaczą otrzymuje się nowy, ale równie piękny i funkcjonalny budynek, z którego na pewno klienci chętnie będą korzystać. Architekt przy takiej pracy musi jednak tez pamiętać, by nie zapomnieć zaznaczyć niczego, co będzie wpływać na dobre życie i funkcjonowanie obu rodzin w ich własnym segmencie.