Płotki ogrodowe w twoim ogrodzie

Płotki ogrodowe

Duży, wygodny ogród to marzenie wielu Polaków. Szczęściarze, który mają własny ogród stają jednak często przed wyzwaniem w postaci ciekawskich sąsiadów i konieczności zapewnienia sobie minimum prywatności. Problemem może być też ulokowanie przy ulicy lub innym ruchliwym miejscu. Można sobie jednak łatwo poradzić z tymi problemami, służą do tego panele ogrodzeniowe.

Klasyka, czyli drewno zawsze w cenie

Wybierając płot warto zdecydować się na rozwiązanie naturalne jakim są płotki ogrodowe drewniane. Płoty osłonowe drewniane są jednym z rozwiązań na jakie możemy się zdecydować. Nie dość, że są to panele ogrodzeniowe, które zasłonią nas przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, to równocześnie pozwolą nam przesłonić chociażby bałagan, który niekoniecznie chce nam się sprzątać.

Płotki ogrodzeniowe osłonowe chronią również przed wiatrem czy kurzem. Zazwyczaj są bardzo proste w montażu. Ponieważ dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach łatwo dopasować je do każdego ogrodu.

Całkiem szczelne lub przepuszczające nieco więcej światła

Jeśli zależy nam na ochronie przed wścibskimi sąsiadami to rozwiązaniem są panele ogrodzeniowe szczelne. Jak już wspomniano osłonią nas one całkowicie. Z drugiej strony jeśli nie zależy nam na aż tak dużej prywatności lub ogród jest niewielki i nie chcemy go przytłaczać masywnymi panelami, można wybrać płotki ogrodowe ażurowe lub z prześwitami.

Dają one dostęp do ogrodu światłu, ale również stanowią element dekoracyjny. Można również postawić na opcję pośrednią czyli wybrać niektóre panele ogrodzeniowe pełne a inne ażurowe.

Rodzaj drewna oraz jego ochrona

Płotki ogrodzeniowe wyprodukowane mogą być z drewna świerkowego lub sosnowego. Poddawane są one zabiegowi impregnacji co przedłuża ich żywotność i chroni przed wpływem czynników atmosferycznych. Panele ogrodzeniowe nie są zaimpregnowane na zawsze, ochronę trzeba ponawiać co jakiś czas ponieważ zużywa się ona z czasem.

Płotki ogrodzeniowe dostępne są w kolorach naturalnych, ale nie ma problemu, żeby taki płot przemalować, jeśli marzy nam się coś bardziej szalonego. Dostępna paleta kolorów jest bardzo szeroka.