Co zrobić, kiedy zepsuje Ci się samochód? – Pomoc drogowa

pomoc drogowa brzeg

Moment, w którym auto odmawia posłuszeństwa jest zawsze stresujący dla kierowcy. Zwykle takie sytuacje mają miejsce, kiedy gdzieś się spieszymy, jedziemy do pracy, albo musimy załatwić ważną sprawę. W związku z tym warto zawsze mieć pod ręką dane kontaktowe do pomoc drogowa Brzeg. Dzięki temu w stresie nie trzeba będzie szukać numeru telefonu, aby skontaktować się z firmą oferującą holowanie pojazdu.

Jak wybrać dobrą pomoc drogową?

Wydawałoby się, że każdy usługodawca, który oferuje pomoc w holowaniu samochodu będzie dobry, ponieważ nie ma nic trudnego w takim zadaniu. Jednak w przypadku korzystania z tego typu usług jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę.

Cena nie jest najważniejsza, albowiem nie zawsze tanio oznacza dobrze. Istotny jest czas reakcji. W momencie, gdy samochód ulega awarii i nie można dalej się nim poruszać każdy kierowca chce jak najszybciej odholować auto i znaleźć inny środek transportu, aby dotrzeć do miejsca docelowego.

Najlepiej, aby pomoc drogowa współpracowała z mechanikiem. Wtedy zaraz po odstawieniu samochód zostanie dokładnie obejrzany przez fachowca, który postara się naprawić usterkę.

Ile kosztuje usługa pomocy drogowej?

Zepsuty samochód jest niespodziewanym wydatkiem. Nie każdy zabezpiecza się finansowo uwzględniając możliwość nadprogramowych inwestycji. W związku z tym warto wiedzieć ile zapłacimy za odholowanie samochodu. Najczęściej cena takiej usługi waha się od 100 do 200 złotych.

Oczywiście stawki są większe, kiedy pojazd zepsuje się poza miastem. Wtedy firma dolicza opłatę dodatkową za każdy przejechany kilometr. Niestety Ci, którym auto zepsuje się w godzinach nocnych będą musieli zapłacić podwójnie. Cena pomocy drogowej w nocy jest znacznie wyższa niż w ciągu dnia, ale jest to normalne we wszystkich profesjach. Naprawa samochodu to już zupełnie inna kwestia, ponieważ wszystko zależy od tego co się zepsuło.

Pomoc drogowa w Brzegu – wynajem lawety

Jeśli auto uległo wypadkowi, to niekiedy jest w takim stanie, że laweta może go zabrać jedynie na skup złomu. Oczywiście, w niektórych pakietach ubezpieczenia samochodu pomoc drogowa jest w cenie. Wtedy nie trzeba martwić się o jednorazowe koszty takiej usługi, ale opłaca się je wraz ze składką.