Naturalne suplementy diety – co dla kogo?

naturalne preparaty

Konsultując dietę u dietetyka należy pamiętać o tym, że specjalista powinien podchodzić do każdego klienta indywidualnie. Oznacza to uwzględnianie poszczególnych preferencji, nietolerancji, alergii pokarmowych, a te są różne u każdego człowieka. Dlatego też dieta nie może być szablonowa, ale holistycznie dostosowana do poszczególnej jednostki.

W dzisiejszych czasach dorośli cierpią na niedobory niektórych składników pokarmowych ze względu na zbyt małą podaż warzyw i owoców, monotonne potrawy i zapracowany styl życia niepozwalający na spożywanie częstych, odżywczych posiłków. W związku z tym warto zadbać o suplementację niektórych substancji aby jak najlepiej zbilansować swój sposób żywienia.

Jakie suplementy diety wybrać?

Odpowiadając na to pytanie należy odpowiedzieć na kwestie dotyczące stylu życia, wieku, płci a także problemów, z którymi się borykamy i na które chcemy zaradzić. Suplementy diety mają za zadanie wspomagać pracę układu pokarmowego, krążenia, nerwowego, przyczyniając się jednocześnie do poprawy samopoczucia w ciągu dnia. Można dzięki nim poprawić kondycję włosów, wzroku, kości i stawów.

Prócz tego, wartym uwagi są także naturalne probiotyki. Dedykowane są osobom z zaburzoną mikroflorą jelitową, głównie z przyczyn nieodpowiedniego żywienia, długotrwałej antybiotykoterapii, czy palenia papierosów. Mają przeważnie formę tabletek, ale zdarzają się saszetki, kapsułki i krople. Formy nie wpływają na wchłanialność probiotyku, ale mają zapewnić komfort samego przyjmowania.

Jakie substancje można suplementować?

Najczęściej spotykane substancje, które są suplementowane to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli A, D, E, K, rozpuszczalne w wodzie, czyli grupa B i witamina C. Dobroczynne jest także przyjmowanie minerałów np. chromu, jodu, magnezu, wapnia czy żelaza. Popularność zdobywają też aminokwasy (L-methionina) i kwasy tłuszczowe.

Suplementy diety probiotyki są drugoplanowe w diecie człowieka niemniej jednak mogą skutecznie przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. Polecane są przy występowaniu takich schorzeń jak cukrzyca, anemia, grzybice, nadciśnienie, ale również przy problemach skórnych czy chęci wzmocnienia pamięci.

Zobacz dobre suplementy w sklepie StrefaMocy.pl