Gitary elektryczne niezastąpione w różnych gatunkach muzycznych

gitara elektryczna

W dzisiejszej muzyce popularnej gitara wraca do łask i coraz częściej wykorzystywana jest w szerszym spektrum gatunków. Może to wynikać z faktu, iż dotychczasowe nurty, takie jak rock, szeroko pojęty hip-hop i nawet radiowy pop, zaczęły się przenikać, czerpiąc z siebie nawzajem.

W ten sposób niegdyś kojarzone jedynie z hip-hopem pochodzącym z południa Stanów Zjednoczonych rytmy perkusyjne, stały się normą praktycznie w każdym nowszym utworze pop. W podobny sposób rynek uhonorował też gitary elektryczne i te także coraz częściej spotykamy w utworach wielu na pozór odmiennych wykonawców.

Wybieramy gitarę elektryczną, która ubogaci brzmienie naszego utworu.

To jeden z tych instrumentów, które brzmią dobrze niemalże wszędzie. Bez względu na to, czy oparliśmy nasz utwór na brudnych bębnach, samplowanych z nagrań przeszłych dekad czy mamy raczej w zwyczaju układać nowoczesne, agresywnie brzmiące ścieżki perkusyjne inspirowane brzmieniem maszyn Rolanda, kiedy dogramy do niego gitarę, efekt jest co najmniej dobry.

Z tego powodu, gitara elektryczna nosi dziś miano instrumentu uniwersalnego, który po drobnych modyfikacjach brzmienia, poradzi sobie w każdym instrumentarium. Wybierając naszą gitarę, powinniśmy wcześniej znać powód, dla którego ją kupujemy. Nikt nie zabroni nam nabyć drogiego, klasycznego Stratocastera, jednak jeśli ma nam posłużyć jako detal uzupełniający aranżacje, być może nie warto przepłacać.

Na jakie gitary elektryczne zwrócić uwagę?

W takiej sytuacji nasze potrzeby ma szansę zaspokoić nawet jeden z budżetowych modeli, które nabędziemy po dużo niższej cenie. Być może jego brzmienie nie będzie tak szlachetne i różnica w określonych warunkach może być odczuwalna, jednak nie zapominajmy o wtyczkach, za pomocą których będziemy mieli okazję modelować charakter ścieżek.

W przypadku gdy potrzebujemy namiarów na sklep z gitarami elektrycznymi, warto odwiedzić jeden z wiodących na rynku (zobacz gitary elektryczne na Music-Shop.pl ). W sklepach muzycznych często spotkamy otwarty personel, który z przyjemnością odpisze na nasze maile — warto wziąć to pod uwagę, ponieważ sugestie profesjonalisty mogą okazać się wyjątkowo cenne.