Kontrola jakości i cło na towary z Chin

towar z Chin

Importując towary z różnych zakątków świata musimy się liczyć z różnymi problemami jakie możemy napotkać. Zarówno są to problemy formalne, kulturowe, czy techniczne. Zobacz gdzie szukać pomocy w organizacji importu oraz załatwianiu formalności jak na przykład cło na towary z Chin.

Na jakie bariery możemy napotkać sprowadzając towar z Azji

Weźmy na przykład Pakistan, Indie, czy Chiny. Są to kraje położone bardzo daleko od Polski i ciężko jest w odpowiedni sposób nadzorować proces importowy nie posiadając wiedzy i doświadczenia. Trudno na przykład pokonać bariery językowe, żeby znaleźć odpowiedniego kontrahenta. Jeżeli już go znajdziemy i dogadamy się co do towaru jaki chcemy zakupić to musimy spełnić kilka bardzo rygorystycznych wymogów formalnych. Ponadto kontrola jakości towarów przeznaczonych na eksport do Polski powinna być szczegółowa, długa, co więc się z tym wiąże może okazać się trudna do przeprowadzenia. Musimy także pamiętać o formalnościach typu cło na towary z Chin (Izntrade.com/clo-na-towary-z-chin – przeczytaj więcej)

Kontrola jakości w Pakistanie i cło na towary z Chin

Kontrola jakości towarów musi być odpowiednia i prowadzona przez specjalistów, co sprawia, że trwa tak długi okres czasu. Niestety w tym temacie sami nie jesteśmy nic przyspieszyć, ani pomóc, ponieważ tak rygorystyczne przepisy posiada to państwo i chcąc importować stamtąd towary musimy po prostu uzbroić się w cierpliwość. Głównie do Polski importowane są takie towary jak: bawełna, ryż i trzcina cukrowa. Oprócz tego Pakistan słynie najbardziej z niesamowitej produkcji piłek sportowych, które znane są na całym świecie, ponieważ ich jakość jest bardzo dobra, są szyte ręcznie i posiadają licencję największych firm sportowych. Jak widać import z tego kraju, podobnie jak z Chin, nie należy do prostych i przyjemnych rzeczy, ale jeżeli bardzo chcemy współpracować z kontrahentami z Pakistanu i importować od nich towary to warto skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się tą branżą, ponieważ wtedy oszczędzimy sobie mnóstwo czasu i pieniędzy. Trzeba bowiem wiedzieć, że kontrola jakości w Pakistanie, czy cło na towary z Chin to konieczność. Warto o tym pamiętać, jeżeli chcemy, aby nasz import okazał się sukcesem. A w dzisiejszych czasach klienci i odbiorcy są bardzo wymagający. Jakość stoi na pierwszym miejscu. Nikt nie kupi wadliwego towaru, nawet jeśli będzie on bardzo tani. Taka sytuacja wiąże się natomiast z dużymi stratami, a tego chyba nikt by nie chciał.