Kontrola jakości i cło na towary z Chin

towar z Chin

Importując towary z różnych zakątków świata musimy się liczyć z różnymi problemami jakie możemy napotkać. Zarówno są to problemy formalne, kulturowe, czy techniczne. Zobacz gdzie szukać pomocy w organizacji importu oraz załatwianiu formalności jak na przykład cło na towary z Chin.

Na jakie bariery możemy napotkać sprowadzając towar z Azji

Weźmy na przykład Pakistan, Indie, czy Chiny. Są to kraje położone bardzo daleko od Polski i ciężko jest w odpowiedni sposób nadzorować proces importowy nie posiadając wiedzy i doświadczenia. Trudno na przykład pokonać bariery językowe, żeby znaleźć odpowiedniego kontrahenta. Jeżeli już go znajdziemy i dogadamy się co do towaru jaki chcemy zakupić to musimy spełnić kilka bardzo rygorystycznych wymogów formalnych.

Ponadto kontrola jakości towarów przeznaczonych na eksport do Polski powinna być szczegółowa, długa, co więc się z tym wiąże może okazać się trudna do przeprowadzenia. Musimy także pamiętać o formalnościach typu cło na towary z Chin (Izntrade.com/clo-na-towary-z-chin – przeczytaj więcej)

Kontrola jakości w Pakistanie i cło na towary z Chin

Kontrola jakości towarów musi być odpowiednia i prowadzona przez specjalistów, co sprawia, że trwa tak długi okres czasu. Niestety w tym temacie sami nie jesteśmy nic przyspieszyć, ani pomóc, ponieważ tak rygorystyczne przepisy posiada to państwo i chcąc importować stamtąd towary musimy po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Głównie do Polski importowane są takie towary jak: bawełna, ryż i trzcina cukrowa. Oprócz tego Pakistan słynie najbardziej z niesamowitej produkcji piłek sportowych, które znane są na całym świecie, ponieważ ich jakość jest bardzo dobra, są szyte ręcznie i posiadają licencję największych firm sportowych.

Jak widać import z tego kraju, podobnie jak z Chin, nie należy do prostych i przyjemnych rzeczy, ale jeżeli bardzo chcemy współpracować z kontrahentami z Pakistanu i importować od nich towary to warto skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się tą branżą, ponieważ wtedy oszczędzimy sobie mnóstwo czasu i pieniędzy. Trzeba bowiem wiedzieć, że kontrola jakości w Pakistanie, czy cło z Chin to konieczność. Warto o tym pamiętać, jeżeli chcemy, aby nasz import okazał się sukcesem.

A w dzisiejszych czasach klienci i odbiorcy są bardzo wymagający. Jakość stoi na pierwszym miejscu. Nikt nie kupi wadliwego towaru, nawet jeśli będzie on bardzo tani. Taka sytuacja wiąże się natomiast z dużymi stratami, a tego chyba nikt by nie chciał.

Import z Chin samodzielnie?

Decydując się na samodzielny import z Chin należy zdawać sobie sprawę, że są do załatwienia rożnego typu formalności, jak choćby cło z Chin i vat.  Trzeba będzie wiec odwiedzić urząd celny i skarbowy. Musimy znać więc stawki cła i podatku vat. Musimy wiedzieć jaka jest wartość towaru.

Ocleniu podlegają paczki o wartości powyżej 150 euro, towary z terytorium państwa trzeciego do unii europejskiej korzystają ze zwolnienia z podatku VAT, jeżeli łączna wartość przesyłki nie przekracza 22 euro, rzeczy przysyłane jako prezenty są zwolnione z należności w przypadku, gdy ich wartość nie przekracza 45 euro. Jak widać jest więc kilka zasad, o których trzeba pamiętać, aby uniknąć niepotrzebnych należności celnych i dodatkowych opłat.

Jeśli nie potrafimy sami przeprowadzić odprawy celnej, nie znamy stawek opłat celnych, a wartość towaru przekracza 150 eur, nie wiemy jak naliczyć poprawnie podatek vat, obcy jest nam system zwolnień, nie mamy ochoty odwiedzać poczty polskiej i urzędu celnego – możemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej pomoc w imporcie. Załatwią za nas formalności dotyczące cła i vat a import towarów stanie się łatwiejszy. Warto wybrać tą opcję jeśli w grę wchodzą większe wartości towaru.

Jeżeli sprowadzamy towary o niewielkiej wartości, na własny użytek jak najbardziej możemy zrobić to samodzielnie. Zaoszczędzimy z pewnością parę złotych, zyskując przy tym trochę wiedzy i doświadczenia. Może to być nasz początek przygody i importu towarów z Chin. W przypadku importu tego typu nie musimy wiedzieć jak obliczyć cło, stawki celne czy wartość podatku vat.