Dobry dom opieki we Wrocławiu – Na co zwrócić uwagę?

Opieka senioralna we Wrocławiu

Dom opieki we Wrocławiu to miejsce, w którym starsze, niepełnosprawne i niesamodzielne osoby mogą otrzymać fachową pomoc i opiekę. Wrocław jest miastem, w którym powstaje coraz więcej ośrodków wyspecjalizowanych w takich usługach. Nie ma się co bać domu opieki. To nie jest szare, ponure i smutne miejsce, w którym starzy ludzie są zaniedbani i samotni. Nowoczesne domy opieki wyglądają bardziej jak sanatoria.

Pensjonariusze mają do dyspozycji wygodne pokoje z łazienkami i pomieszczenia wspólne, takie jak stołówka czy salon, w którym można się zebrać, by posiedzieć w towarzystwie innych osób, poczytać, zagrać z kimś w karty czy w kości. Nad dobrobytem i zdrowiem osób przebywających stale w domu opieki przez całą dobę czuwają empatyczne i wyspecjalizowane w opiece nad starszymi osobami pielęgniarki i pielęgniarze.

Codziennie w domu opieki jest też dostępna opieka i porada ze strony lekarza. Poza tym w skład personelu wchodzą opiekunki i opiekunowie bez przygotowania medycznego, lecz po kursach, na których zdobyli wiedzę o opiece nad niesamodzielnymi osobami.

Zamieszkanie w domu opieki

Warto też pamiętać, że zamieszkanie w domu opieki może być doskonałym rozwiązaniem dla starszych osób, które borykają się z samotnością, opuszczeniem i brakiem kontaktów międzyludzkich. Pobyt w takim ośrodku nie musi być wcale ostatecznością, może być równie dobrze świadomie podjętą i słuszną decyzją. W  domach opieki starsze osoby często zawiązują przyjaźnie, a czasem nawet tworzą się związki miłosne.

Zamieszkanie w domu opieki może być więc świetną szansą, by u schyłku życia nawiązać wartościowe relacje z innymi osobami. W takim domu nigdy nie jest się samotnym, choć tymczasowa izolacja i odpoczynek w samotności oczywiście też są możliwe.

Dom opieki Wrocław zaprasza: http://phm.pl/phmim/index.php/domy-specjalistycznej-opieki-medycznej