Czy warto stosować depilację laserową?

Całkowite wyeliminowanie włosów


Depilację laserową
zachwala się osobom z trendem do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych. Depilacja laserowa nie tylko wytnie włosy, lecz również podleczy skórę. Największą zaletą tego typu depilacji jest pełne lub prawie całkowite wyeliminowanie owłosienia z wybranych okolic na ciele. Analogiczny zabieg należy powtarzać, lecz już po paru sesjach depilacji laserowej mamy możliwość cieszyć się gładką skórą wręcz przez kilka lat.

Przed operacją pacjent poproszony jest o wypełnienie lapidarnej ankiety, która zawiera sondaż na temat zdrowia ogólnego, przebytych schorzeń, zażywanych leków. Potem przeprowadzona zostaje kontrola laserowa na cerze, aby prześledzić, jak reaguje na analogiczne podrażnienia.

Kiedy wszystko jest w porządku, wolno przystąpić do wykonywania operacji. Lekarz stosuje najczęściej laser, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym.

Jak działa depilacja laserowa


Melanina
zabiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega niszczeniu, a z nią cały mieszek. Warto wiedzieć, że depilacja laserowa w Krakowie nie jest to zabieg jednorazowy, gdyż włosy nie rosną gromadnie. Część z nich odnajduje się w stadium wzrostu oraz to akurat one reagują na światło lasera. Pozostałe są w pełni uśpienia, natomiast ich mieszki mają za mało melaniny, ażeby zareagowały na laser. Operacja powtarza się najczęściej co miesiąc przez koło pół roku, następnie raz na rok.

Niestety, niemal nigdy nie da się wyciąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza oraz jaśniejsza, a to uniemożliwi następne zabiegi. Więcej pobytów w salonie trzeba także odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych i zespole nadwrażliwości mieszków na właściwy poziom hormonów. Mieszki zachowują się tak, jak gdyby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

 

Źródło wiedzy: