Jak sprawdzić, czy apteka internetowa działa legalnie?

Wady i zalety apteki internetowej

Wiele osób obawia się korzystać z usług aptek internetowych w obawie, że takie punkty działają w nielegalny sposób i dostarczają produkty, które mogą jedynie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Na szczęście jest możliwość weryfikacji naszych podejrzeń. Przed skorzystaniem z usług takiej apteki, możemy ją bardzo dokładnie sprawdzić. Dzięki temu, apteka, z której będziemy chcieli skorzystać, nie będzie dla nas w żadnym aspekcie podejrzana.

Można będzie cieszyć się z tego, że możliwe będzie skorzystanie z jej usług bez żadnych wątpliwości czy też ryzyka. Przede wszystkim, jeżeli chcesz mieć pewność, czy apteka internetowa działa legalnie, sprawdź, czy na jej stronie internetowej znajduje się logo wskazujące na przynależności do Unii Europejskiej.

Klikając w takie logo powinniśmy zostać przekierowani na stronę systemu informacyjnego dotyczącego ochrony zdrowia. Będzie to potwierdzenie tego, że apteka należy do programu legalnie działających aptek. Nie powinniśmy mieć wtedy żadnych wątpliwości co do korzystania z jej usług.

Punkt stacjonarny apteki internetowej

Ponadto, każda apteka internetowa musi mieć punkt stacjonarny, w którym pacjent może odebrać leki. Nie może się tak zdarzyć, że apteka działa tylko w sieci. Pacjent powinien mieć możliwość wyboru, czy lek zostanie odebrany w placówce stacjonarnej, czy przysłany bezpośrednio do niego. Jest to podstawą działalności takich punktów. Dlatego na stronie internetowej apteki powinna znajdować się informacja o adresie odbioru leków.

Jeżeli takiej informacji nie ma na stronie, nie należy korzystać z usług apteki. Istnieje duże podejrzenie, że działa ona w nielegalny sposób, co może mieć poważne konsekwencje dla pacjenta, jeżeli skorzysta on z jej usług. Może okazać się, że dostarczone leki będą miały negatywny wpływ na jego zdrowie.